Autor: Ljiljana Selak, 27. 5. 2011.

U sklopu Projekta Art & Ęarth 17.5.2011. našu školu posjetila je talijanska umjetnička skupina Solstizio.

NEŠTO VIŠE O PROJEKTU

Podsjećamo da je riječ o projektu čiji je nositelj Grad Vicenza, a koji se osim u Osijeku, paralelno provodi i u poljskom gradu Czestochowi te talijanskoj Vicenzi. Projekt je usmjeren na edukaciju nastavnika, roditelje, djece i ostalih stručnih osoba o 1. Milenijskim ciljevima koji se odnose na očuvanje vode i borbu protiv siromaštva i gladi. Kroz projekt, osim edukacije i didaktičkih radionica, izradit će se i kratki film s porukama djece o značenje vode, a u sklopu kreativnih radionica ukrasit će se na tisuće plastičnih boca koje će se i javno prezentirati  3. rujna 2011. godine u sklopu Brezinoga projekta „Zemlja bez granica“ tvoreći na jednoj od osječkih ulica naziv „Čuvajmo boje vode“. To će biti odlična prigoda i za milenijsku fotografiju te nastupe djece iz raznih ustanova i organizacija kao i za učenike i učitelje naše škole.. Kako je projekt i humanitarnoga karaktera, tako će sve uključene škole i vrtići iz sve tri zemlje organizirati prigodnu prodaju ukrašenih boca, a prikupljena sredstva namijenjena su  školama u Burkini Faso.
Projekt će se provoditi još jednu školsku godinu kada će naglasak biti na edukaciji i borbi protiv gladi kroz multimedijalnom upoznavanje i prezentaciju Burkine Faso.