Autor: Goran Bebek, 1. 12. 2013.

Učenici napredne skupine iz njemačkog jezika ''Društvo Nijemaca'' posjetili Austrijsku čitaonicu i Gradsku i sveučilišnu knjižnicu

Prošli tjedan, učenici šestih i sedmih razreda, u pratnji nastavnice njemačkog jezika  Sare Galić, posjetili su odjel Austrijske čitaonice i dječji odjel Gradske i sveučilišne knjižnice. Posjet je počeo obilaskom dječjeg odjela gdje su se učenici upoznali sa literaturom na njemačkom jeziku, te posudili nekoliko knjiga.

Posjet je nastavljen obilaskom Austrijske čitaonice. Djelatnici čitaonice izvrsno su pripremljeni za ovakve posjete. Učenici su poslušali predavanje o povijesti i radu čitaonice te mogućnostima posudbe knjiga na njemačkom jeziku. Nakon predavanja,  učenici su uživali u filmu o Austriji i Beču.