Autor: Goran Bebek, 21. 12. 2011.

Na inicijativu gospođe ravnateljice Ljiljane Mance i ovu školsku godinu (2011./2012.) naša škola se uključila u projekt Škole za Afriku.U projektu su sudjelovali  svi učenici i djelatnici naše škole.

PROJEKT ŠKOLE ZA AFRIKU

Projekt su provodili učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Forum za slobodu odgoja (posebno su se isticali: Doma Čilić, Ante Horvatek, Rebeka Milas, Leonarda Perić, Karla Leko, Ivan Ljubičić, Anamaria Kurtović, Anabelle Lončar, Andrea Berki, Sonja Čelan, Helena Čičak, Dunja Keža, Dolores Slobođanac, Petra Petrović, Katarina Subašić) te povjesničari i geografi (Filip Radovanović, Domagoj Vuletić, Kruno Oršolić, Borna Barić, Krešimir Marković, Mateo Škrobar, Matej Ruška, Lucija Akmadžić, Davor Čelan, Stipe Madunović) pod vodstvom profesorice povijesti Anite Hršak.

NAČIN REALIZACIJE

Učenici i djelatnici naše škole davali su dobrovoljne priloge. U tome su se posebno istaknuli učenici 5.a (165,00 kuna), 1.a (162,80 kuna) te 2.b (130,00 kuna). Na taj smo način sakupili 1 058,80 kuna.

Organizirali smo predstavu u kojoj su sudjelovali svi učenici koji su radili na ovom projektu,

misionar iz Afrike Paul Karim i IS „Ritmus“.

Učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Forum za slobodu odgoja izveli su igrokaz kojim su prikazali život djece u Africi.

Povjesničari i geografi su govorili o Africi i svjedočanstvima djece iz Etiopije.

Učenica Helena Čičak otpjevala je pjesmu „We are the world“.

Moderatorica razgovora s misionarom Paulom Karimom bila je profesorica Mira Schmidt.

Velečasni Karim govorio je o svom djetinjstvu prisjećajući se teških uvjeta života. Pohvalio je naše učenike i djelatnike te im se zahvalio što pokazuju interes i empatiju za svoje vršnjake u Africi.

Na kraju programa ritmove Afrike dočarao nam je IS „Ritmus“.

Od prodaje ulaznica (cijena 5,00 kuna) i dobrovoljnih priloga sakupili smo 770,00 kuna.

Pri realizaciji predstave pomogle su nam učiteljice: Ana Ivanović, Mira Schmidt, Ivana Dolaček.