Autor: Jasenka Domazet, 29. 9. 2023.

Ove jeseni, od 9. do 14. listopada, prvi puta u našoj Školi, ali već sedmu godinu zaredom u Europi, održat će se Dani Erasmusa. Radi se o godišnjoj manifestaciji kojom se u cijelome svijetu istovremeno obilježava uspjeh programa Erasmus+.

Tih će dana, učenici 5.b razreda naše škole prezentirati aktivnosti  Erasmus + projekta Two sides of beauty and the river between them. Za vrijeme trajanja Dana Erasmusa, u školi će biti postavljena izložba fotografija i radova učenika te video uratci koji su nastali u sklopu projekta. Učenici 5. b razreda pripremit će i praktične radionice za učenike nižih razreda naše škole koristeći znanja i  vještine stečene kroz ovaj projekt  i na taj način podijeliti svoja znanja s učenicima naše škole.

Učenici će također sudjelovati u globalnom video izazovu #Tell me without telling me. Ideja izazova, prikazati je gdje ste bili i koje ste vještine stekli.

Osim toga, cilj ovog događaja, svakako je zainteresirati učenike i učitelje naše škole za sudjelovanje u Erasmus+ projektima u budućnosti.