Autor: Adrijana Leko, 3. 2. 2023.

U dugogodišnjoj suradnji s udrugom Klikeraj, u sklopu projekta Književni poligon 3.b razred je obradio lektiru Čudnovate zgode Šegrta Hlapića. Neke su aktivnosti bile osmišljene kao zadana projektna aktivnost iz udruge, a neke smo sami.

Uživali smo u raznim križaljkama, anagramima, slagalicama, osmosmjerkama i kvizovima koje nam je donio Escape room. Svi su došli do samoga kraja i otključali izlaz iz knjige, što je bilo posebno uzbudljivo.
Nakon te aktivnosti smo izradili plastelinom maketu Hlapićevog kretanja.
Na samom kraju smo kraju gledali igrani film. Učenici su nakon pogledanog filma predložili raspravu o tome je li bolje gledati film ili čitati knjigu.