Autor: Davor Buljan, 27. 1. 2023.

Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta obilježili smo prigodnim programom i uređenjem panoa u predvorju škole.

Dana 27. siječnja 1945. oslobođen je nacistički logor Auschwitz-Birkenau te se svake godine na taj dan prisjećamo strašnih stradanja tijekom Holokausta.

Naši učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz Povijesti, Lena Božić, Ana Cvitanušić, Anamarija Cvitić, Evelin Erdeš, Petra Horvat, Tia Kenjereš, Elena

Lacković, Klara Leko, Ana Tomas, Petar Paloš, Petra Sabo, Eva Sičaja, Sofija Stanić i Vanessa Štumfol, te učiteljica Anita Hršak u prigodnom programu progovorili su o genocidu nad židovskim narodom kroz priče djece koja su vodila dnevnike tijekom najmračnijega doba u povijesti čovječanstva.

Kao i uvijek, cilj nam je educirati učenike o potrebi suprotstavljanja svakoj vrsti nasilja i netolerancije.