21 . rujna 2011

Europska godina volontiranja je izazov za svako ljudsko biće i za svakoga koji još nije volontirao.

Njome se slavi predanost Europljana koji svoje slobodno vrijeme poklanjaju svojim zajednicama u školama , bolnicama , pružajući socijalne usluge,vodeći brigu o okolišu , pomažući ljudima u drugim

zemljama … Upravo volonterstvo i volonterske organizacije čine veliki napredak u našim životima .

Doprinos volontiranja za društvo je velika kao i njegova uloga u uspostavljanju mira i razvoja .

Djelatnici i učenici poklonili su veliku pozornost okolišu Škole.

Volonterskim satima pridružili su se članovi Crvenog križa te Udruga Ne-ovisnost,Vrbica .

Učenici nižih razreda , pokupili su papiriće  kako bi se ispred škole očistio prostor .

Učenici viših razreda ,   uređivali su  prostor iza škole ,  uklanjajući otpad , bojali su školsku ogradu ,  sportske terene .

Ovakve aktivnosti su uobičajene ,  ali Škola daje potporu i socijalnoj dimenziji.