OBVEZNICI UPISA

U prvi razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja 2022. godine imaju navršenih šest godina života

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2022./2023. godinu, su djeca  rođena u razdoblju od 1. travnja 2015. do 31. ožujka 2016. godine.

1. PREDUPIS (do 18. veljače 2022. godine):

U razdoblju do 18. veljače 2022. godine roditelji/skrbinici dužni su obaviti predupis kako bi se dijete evidentiralo kao budući polaznik prvog razreda u školskoj 2022./2023. godini. Roditeljima s upisnog područja OŠ „Grigor Vitez“, Osijek u razdoblju od 9. veljače na kućne adrese doći će pozivi i detaljnije informacije o predupisu. Roditelji koji ne dobiju obavijest (novodoseljene obitelji, privremeni boravak i sl.), a čija će djeca pohađati OŠ „Grigor Vitez“ također se mogu javiti radi predbilježbe djece. Predupis djece zbog trenutne epidemiološke situacije vrši se isključivo putem maila davor.buljan@skole.hr ili putem telefona 626-674.

Ukoliko dijete ima već utvrđene poteškoće u razvoju molimo roditelje da o tome obavijeste Školu prilikom predupisa kako bismo dogovorili raniji termin utvrđivanja psihofizičkog stanja (testiranja).

2. PRIJAVE KOD LIJEČNICE ŠKOLSKE MEDICINE:

Prijave za testiranjje kod liječnice školske medicine zbog trenutne epidemiološke situacije vršit će se isključivo putem maila ili telefona. O svim detaljima te o informacijama kako i na koji način dijete treba prijaviti za testiranje, liječnica zadužena za našu školu obavijestit će Školu kada budu poznate sve informacije. Ti podatci bit će objavljeni na web stranici škole.

3. DOGOVOR SA STRUČNOM SLUŽBOM ŠKOLE O TERMINU UTVRĐIVANJA PSIHOFIZIČKOG STANJA DJETETA DORASLOG ZA UPIS („TESTIRANJA“):

Od dana 14. ožujka 2022. godine roditelji/skrbnici mogu kontaktirati Školu (pedagoga) kako bi dogovorili točan termin (nadnevak i vrijeme) testiranja učenika.

Termin testiranja može se dogovoriti putem maila davor.buljan@skole.hr  ili putem telefona 626-674 .

4. UPIS UČENIKA U 1. RAZRED (7. i 8. lipnja 2021. godine)

U dane 6. i 7. lipnja 2022. godine (ponedjeljak i utorak) u vremenu od 8.00 – 12.00 i od 16.00 – 19.00 sati vršit će se upisi učenika u 1. razred. Upisi će se vršiti u prostorijama škole u skladu s tada važećim epidemiološkim preporukama.

DODATNE NAPOMENE:

• roditelji/skrbnici čija djeca iz određenih razloga neće pohađati OŠ „Grigor Vitez“, a nalaze se na upisnom području škole i dobili su poziv za predupis također se trebaju javiti u školu kako bismo ih evidentirali i uputili na daljnje korake
  • iznimno, na zahtjev roditelja/skrbnika i na prijedlog stručnog povjerenstva za dijete koje do kraja tekuće godine navršava šest godina, roditelj može podnijeti zahtjev za uvrštavanje u popis za prijevremeno utvrđivanje psihofizičkoga stanja djeteta najkasnije do 31. ožujka 2022. godine. Prijevremeni upis odobrit će se djetetu koje postigne prosječne rezultate u odnosu na drugu djecu školske obveznike koji su pristupili postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja za upis u prvi razred osnovne škole. Ured će odbiti zahtjeve roditelja za prijevremeni upis djeteta koje do kraja tekuće godine ne navršava šest godina života
  • roditelj/skrbnik koji želi odgoditi upis djeteta u osnovnu školu  za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete za pregled, i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta stručno povjerenstvo podnosi zahtjev za odgodu upisa u prvi razred Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko – baranjske županije ili nadležnoj ispostavi Ureda
  • obrasci zahtjeva za prijevremeni upis ili odgodu upisa roditelji/skrbnici mogu dobiti kod školskog pedagoga, liječnika Školske medicine (nakon obavljenih pregleda) ili na WEB stranici Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko baranjske županije