Autor: Marija Purgar, 23. 12. 2021.

Vjeroučiteljica Danijela Papp s učenicima 4.b upalila je drugu adventsku svijeću koja simbolizira Kristove jaslice i predstavlja LJUBAV. Naziva se još i Betlehemska svijeća ili pomirilica.
S učenicima 4.a razreda upaljena je treća adventska svijeća koja simbolizira RADOST zbog Božića koji se bliži. Naziva se još i pastirska svijeća.
S učenicima 8.a razreda upaljena je četvrta adventska svijeća koja simbolizira MIR, a naziva ju se još i anđeoska svijeća.

Ovime smo obilježili adventsko paljenje svijeća za sve četiri nedjelje došašća. Ujedno smo zajedno kroz veliki adventski kalendar pripremali svoje srce za dolazak Spasitelja! Neka nam svijetlo ovih svijeća bude putokaz u životu koji neka nam bude ispunjen nadom u bolje sutra, vjerom u Boga i ljude, radošću susreta s ljudima i mirom u našim srcima!