Autor: Davor Buljan, 18. 10. 2021.

Učenici osmoga razreda s učiteljicom  Danijelom Papp, pedagogom Davorom  Buljanom i učiteljicom Anitom Hršak bili su u  Vukovaru na terenskoj nastavi koju organizira Javna ustanova "Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar".

Cilj projekta "Posjet učenika osmih razreda  Vukovaru" učenje je o vrijednostima Domovinskog rata i o značenju Bitke za Vukovar u obrani samostalnosti i teritorijalne cjelovitosti Republike Hrvatske.

Terenska nastava započela je razgledavanjem postava MCDR Vukovar s naglaskom na Bitku za Vukovar te predavanjem "Domovinski rat".

Uslijedio je obilazak memorijalnih lokacija na kojima su naši učenici paljenjem svijeća odali počast poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima. Posjetili smo Spomen dom Ovčara, mjesto masovne grobnice na Ovčari, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata u Vukovaru i Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti.

Nakon posjeta Crkvi sv Filipa i Jakova, Muzeju vučedolske kulture i Gradskom muzeju Vukovar, boravak u gradu heroju završili smo obilaskom Vukovarskog vodotornja.

Naši su učenici svojim ponašanjem te interesom tijekom terenske nastave pokazali poštovanje prema žrtvi koju je podnio Vukovar, njegovi branitelji i stanovnici u obrani samostalne Hrvatske.