Upisi u 1. razred osnovne škole - obavijest za roditelje
Autor: Davor Buljan, 1. 7. 2020.

Poštovani roditelji,

upisi u 1. razred osnovne škole održat će se dana 6. srpnja 2020. godine (ponedjeljak) u vremenu od 8.00 - 12.00 i od 16.00 do 19.00 sati.

Iako je kao i prethodnih godina planirano održavanje roditeljskog sastanka na kojemu smo vas željeli detaljnije obavijestiti i upoznati s određenim informacijama, a nakon kojega je planirano odrađivanje upisa učenika u 1. razred, zbog trenutne epidemiološke situacije roditeljski sastanak ipak se neće održati već ćemo isti održati neposredno prije ili odmah nakon početka nastavne godine.

Upisi će se odraditi na način da roditelj u navedeno vrijeme treba doći u školu gdje će kod učiteljica ili pedagoga u za to predviđenom prostoru popuniti potrebne obrasce čime će dijete biti i službeno upisano u školu.

Napominjem kako na upise ne morate voditi dijete.

Također, napominjem kako će roditelji učenika koji dolaze s drugih upisnih područja na upisu biti upućeni i upitani za uključivanje djeteta u izbornu nastavu informatike i vjeronauka, te o eventualnoj potrebi za uključivanje djeteta u program produženoga boravka.

Važno je također napomenuti kako je odluka o uključivanju djeteta u program produženog boravka za sada još uvijek informativnog karaktera, a službeni ugovori potpisivat će se vjerojatno odmah po početku nastavne godine.

Svjesni činjenice kako će na dan upisa određeni broj roditelja i budućih prvašića biti izvan Osijeka ovim putem naglašavam kako nije potrebno odgađati putovanja ili se vraćati s putovanja zbog upisa. Dovoljno je putem maila ili putem telefona javiti da u navedeno vrijeme ne možete doći na upis, a o novom terminu dogovorit ćemo se kada nas kontaktirate, no svakako je potrebno najaviti nemogućnost dolaska.

Također molimo sve roditelje koji iz bilo kojih razloga ne mogu doći na upis da o tome obavezno obavijeste pedagoga.

U nadolazećim danima na mrežnoj stranici škole objavit ćemo određene informacije koje bi roditeljima mogle biti važne i zanimljive (popis udžbenika, smjene...)

Za sve upite stojim na raspolaganju te ovom prilikom zahvaljujem svim roditeljima na razumijevanju.

Davor Buljan, prof.

Stručni suradnik pedagog