Datum objave: 21. lipnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Virtualna izložba likovnih radova projekta Dvorci Slavonije

Školski projekt "Dvorci Slavonije" koji su provodile učiteljica Anita Hršak i knjižničarka Marija Purgar s učenicima Povjesničarima i Knjižničarima tijekom šk. godine 2023./24. završio je virtualnom izložbom likovnih radova i odabranih tekstova o najznačajnijim slavonskim dvorcima.

Projekt je imao za cilj pružiti učenicima detaljna znanja o dvorcima u Slavoniji te potakniti ih na istraživanje i čitanje literature vezane uz ovu temu. Projektom su učenici razvili komunikacijske, organizacijske i digitalne vještine te naučili sustavno provjeravati i procjenjivati online izvore informacija u skladu s pravilima citiranja. Završna faza projekta uključuje javno prikazivanje projektnih aktivnosti i rezultata prezentacijom i izložbom u školskom holu te virtualnom izložbom.

Anita Hršak i Marija Purgar, voditeljice projekta