Datum objave: 16. listopada 2023.
Kategorija: Naslovnica

Početak projekta Dvorci Slavonije

Tijekom listopada 2023. godine počeli smo provedbu projekta Dvorci Slavonije u sklopu društveno-humanističkog kurikuluma za učenike predmetne nastave. Ciljevi ovog projekta uključuju stjecanje znanja o dvorcima u Slavoniji, razvijanje komunikacijskih, organizacijskih i digitalnih vještina te sposobnost procjenjivanja vjerodostojnosti online i tiskanih izvora u skladu s pravilima citiranja. U dodatnoj nastavi iz Povijesti i izvannastavnoj aktivnosti Mali knjižničari učenici će istraživati dvorce Prandau-Normann u Valpovu, Mailáth u Donjem Miholjcu, Pejačević u Našicama i Virovitici te dvorac Eugena Savojskog u Bilju.

Očekujemo da će učenici nakon provedenog projekta i istraživanja literature moći opisati ove dvorce s obzirom na njihovu prvotnu namjenu, povijesni kontekst i današnju upotrebu. Također, učenici će osmisliti i izraditi PowerPoint prezentacije i video uratke te realizirati javnu prezentaciju projekta putem izložbe likovnih radova dovoraca. Voditeljice ovog projekta koji će se provoditi od listopada 2023. do lipnja 2024. su učiteljica Anita Hršak i knjižničarka Marija Purgar.

Dan kravate u Grigorici

Učenici razredne nastave naše škole 18.10.2024. su obilježili Dan kravate. Slušali smo legendu o kravati, izrađivali smo jako veliku kravatu na koju smo pisali zanimljivosti koje su učenici sami pronašli vezane za kravatu i Hrvate, izrađivali smo i izrezivali male...