Datum objave: 27. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

Obilježen Outdoor Classroom Day 2024.

Učenici naše škole po prvi su put obilježili Outdoor Classroom Day. Dan je bio ispunjen uzbudljivim i edukativnim aktivnostima na otvorenom. Aktivnosti možete pogledati u videu, a pod Opširinije pročitati i pogledati fotografije snimljene toga dana.

U prvom dijelu dana učenici su uživali u istraživanju prirode i učenju kroz četiri radne stanice. Na prvoj stanici, pomoću Google Objektiva, učenici su se bavili determinacijom biljnih i životinjskih vrsta životne zajednice travnjaka, što ih je potaknulo na otkrivanje raznovrsnosti živog svijeta oko njih. Druga stanica omogućila im je da kroz igru vodenim balonima istražuju fizikalne zakone, mjereći volumen tekućine, dužinu prijeđenog puta i procjenjujući njihove ovisnosti . Treća stanica kombinirala je sport i matematiku, gdje su učenici kroz fizičke aktivnosti rješavali matematičke zadatke, dok je četvrta stanica bila posvećena prometnoj sigurnosti. Uz prometni poligon, bicikle i romobile, učenici su učili o prometnim pravilima, vježbali prelazak pješačkog prijelaza, te se upoznavali s radom prometnika, prometnim znakovima i semaforima.

Nakon ukusnog doručka u prirodi i veselog plesnog odmora, učenici su se posvetili čitanju slikovnica "Vuk koji je volio drveće" . Nakon čitanja, rješavali su radne listiće, dešifrirali skrivene poruke i stvarali blackout poeziju, razvijajući svoje kreativne i analitičke vještine.

Kreativnost je bila u punom jeku i tijekom likovne radionice. Učenici su oslikavali folije s temperama na temu zaštite prirode. Na kraju dana, u završnoj aktivnosti, učenici su bojom ostavljali otiske svojih dlanova na majicama prijatelja, označavajući tako osobu koja je vođa, osobu kojoj bi voljeli pomoći, osobu koja je pravi prijatelj i sl., što je dodatno ojačalo njihove međusobne veze i osjećaj zajedništva.

Outdoor Classroom Day u OŠ "Grigor Vite"z bio je dan prepun radosti, učenja i zajedništva, koji je učenicima pružio priliku da na zabavan i interaktivan način istražuju svijet oko sebe.

učiteljice Đenana, Jasenka, Oktavija i Veronika

Dani kruha u Grigorici

Danas smo u školi obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.Kruh je plod rada i truda mnogih ljudi, na što nas je podsjetila vjeronaučna skupina, recitalom Kruh naš. Učenici 5. b i nekoliko učenika 5.a razreda otpjevali su nam pjesmu Kruh naš. Nakon toga...