Datum objave: 1. ožujka 2024.
Kategorija: eTwinning

eTwinning projekt: 100.dan škole UHURN Zvono

Treću u nizu godinu za redom učenici naše škole sudjeluju u eTwinning projektu 100. dan škole Udruge Zvono. Ovaj projekt odvija se na eTwinning platformi pod pokroviteljstvom UHURN Zvono, a cilj mu je obilježiti istoimeni dan. U školama se on odvija kao dan bez knjiga i dan bez zvona prožet različitim aktivnostima koji u svojoj osnovi imaju brojku 100. Uz učenike naše škole ovaj projekt na međunarodnoj razini okuplja na eTwinning platformi oko 250 učitelja razredne i predmetne nastave iz Hrvatske, Turske, Srbije, Sjeverne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Portugala, Litve, Grčke, Rumunjske, Španjolske, Crne Gore, Moldavije, Italije i Jordana. Autorica projekta na eTwinning platformi je učiteljica naše škole Adrijana Leko, dok je suosnivačica učiteljica Valentina Angelkovska iz OU "11 Oktomvri", Skopje, Sjeverna Makedonija.

Učenici 3.b razreda s učiteljicom Adrijanom Leko tijekom rada na projektu proveli su brojne aktivnosti. Na početku su oslikavali osobni logo projekta koji je u svojoj osnovi trebao imati brojku 100. Ove godine su rješavali 100 matematičkih zadataka množenja i dijeljenja, pisali 100 rečenica koje su bili savjeti za život djece prepisani iz lektirnog djela koje su pročitali Vlak u snijegu. Svaka rečenica bila je napisana na jedan vagon. a svi vagoni tvorili su kompoziciju vlaka na razrednom panou. Jedan od zadataka bio je odgovoriti na 100 pitanja o zavičaju čime su ponovili stečena znanja iz prirode i društva nakon čega su sudjelovali u razrednom kvizu znanja o zavičaju. Potrebu za kretanjem zadovoljili su u dvorani trčanjem 100 sekundi, izvođenjem 100 općih pripremnih vježbi, preskakanjem vijače 100 puta, rušenjem 100 čunjeva i ubacivanjem lopte u koš 100 puta. Provedene projektne aktivnosti učenici su predstavili učenicima sudionicima u projektu s kojima su se družili u online okruženju videokonferencijom te uz predstavljanje škole, svog rada i pjesmu zaključili sudjelovanje u ovom projektu. Sve navedene aktivnosti prikazane su i na Twin Spaceu projekta.

Fotografije pogledajte klikom na opširnije.