Datum objave: 16. listopada 2024.
Kategorija: Naslovnica | Vijesti

Dani kruha u Grigorici

Danas smo u školi obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.
Kruh je plod rada i truda mnogih ljudi, na što nas je podsjetila vjeronaučna skupina, recitalom Kruh naš. Učenici 5. b i nekoliko učenika 5.a razreda otpjevali su nam pjesmu Kruh naš. Nakon toga uslijedilo je čitanje pjesme Blago danu koji počne mirisima kruha. Uslijedio je pozdrav i zahvala ravnatelja, te molitva i blagoslov kruha, kiflica i ostalih slasnih delicija koje su se potrudile ispeći vrijedne ruke mama, i baka naših učenika. Uživali smo u okusima i mirisima svega pripremljenog. Ono što je ostalo donirali smo Pučkoj kuhinji i time učinili humanitarno djelo, te djelo milosrđa.

Program su pripremile vjeroučiteljice Marija Grahovac i Danijela Papp, a blagoslov hrane uveličao je fra Venancije Mihaljević.