Prvašići u knjižici - Godina čitanja može početi!
Autor: Marija Purgar, 22. 2. 2021.

Naučivši gotovo sva slova u prvom polugodištu, učenici 1.a i 1.b razreda tijekom veljače posjetili su knjižnici i počeli s čitanjem prve lektire Kako sanjaju stvari i Tri medvjeda i gitara.

Prema prijedlogu Ministarstva kulture i medija i Odlukom Vlade Republike Hrvatske 2021. godina  proglašena je “Godinom čitanja“ s ciljem razvoja kulture čitanja i čitalačke pismenosti, uključivanje svih slojeva društva u čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem  i kritičkim promišljanjem te povećanjem dostupnosti knjiga i raznovrsnih čitalačkih materijala.

Zato...

... kakav bi to posjet školskoj knjižnici bio bez čitanje dobre priče. Knjižičarka Marija pročitala je učenicima 1. a razeda prekrasnu priču Bila jednom... o mišici Lili koja je tražila mirno mjesto na kojem bi čitala knjigu priča. No, svi su je u tome ometali. Nili nije htjela odustati od čitanja, a na svu sreću bila je domišljata... .

Usamljeni crni mačak Herbert bio je junak priče Oprostite... jeste li vještica? koju su poslušali učenici 1.b Herbert voli provoditi vrijeme u gradskoj knjižnici. Jednoga je dana u Enciklopediji vještica pročitao da vještice vole crne mačke. Ali kako Herbert može pronaći vješticu kad je nikad nije vidio? Kad svaki put zapita: Oprostite... jeste li vi vještica?, to ispadne velika pogrješka! Napokon Herbert odustaje i vraća se u knjižnicu... ali tek ga ondje čeka pravo iznenađenje!

Dođite i vi u knjižnicu i pogodite koje!

Marija Purgar, prof. i dipl. knjiž.