« Ožujak 2024 »

Autor: Davor Buljan, 26. 11. 2019.

Od 20. do 22. listopada, u sklopu Erasmus+ projekta Škola za življenje (Škola za život),  u našoj školi su boravili učitelji i ravnateljica OŠ Trnovo iz Ljubljane. Ciljevi projekta su upoznavanje s metodama poučavanja u nastavi prema Kurikularnoj reformi Škola za život, kao i s načinima osposobljavanja učitelja za modernizaciju i internacionalizaciju škole te upoznavanje različitih metoda izvođenja nastave.

Tijekom prvog dana posjeta slovenskih kolega, održano je predavanje tijekom kojeg je, nakon uvodne riječi ravnatelja Hrvoja Broda, inicijatora provedbe projekta u našoj školi, učenica 7.a razreda, Leona Budimčić, predstavila gostima povijest, djelovanje i misiju OŠ ''Grigor Vitez'', a ravnateljica OŠ Trnovo prezentirala je njihovu školu te podijelila s djelatnicima naše škole iskustva i ideje vezane uz sudjelovanje u Erasmus+ projektima. Gosti su nazočili satima nastave informatike, tehničke kulture, matematike, hrvatskog jezika, glazbene kulture, engleskog te njemačkog jezika, tijekom kojih su naši marljivi učenici pokazali svoje znanje, a učitelji visoku razinu kreativnosti i stručnosti. Uz hospitiranje na nastavnim satima u našoj školi, gosti su posjetili i Đakovačku katedralu i Muzej vučedolske kulture te su upoznali znamenitosti i povijest našega grada.

Slovenski kolege su se vratili u Ljubljanu prepuni pozitivnih dojmova o našem gradu, ali i o visokoj kvaliteti rada naše škole u sklopu kurikularne reforme Škola za život.