Autor: Marija Purgar, 13. 11. 2019.

U utorak, 12. studenog 2019. započeli smo projekt poticanja čitanja Od vrtića do škole, čitanje svi vole s djecom predškolskog uzrasta u Dječjem vrtiću Krijesnica, koji provode naši učenici i učiteljice 2. a i 2.b razreda u suradnji sa školskom knjižničarkom. U prvom susretu sudjelovale su učenice 2. b razreda, učiteljica Milka Jurčević i knjižničarka Marija Purgar.

Nakon početnog upoznavanja, djeci smo pričali o Grigoru Vitezu, čije ime s ponosom nosi naša škola, koji je stvarao pjesme, priče i zagonetke s ciljem da djeci "pričini radost, da lakše osjete ono što je lijepo u životu, da se smiju onome što je smiješno i da poslije čitanja osjete kako im je život bogatiji za jedan kucaj ljudskog srca, za jedan topao ljudski osmjeh, za jedan vedriji korak kroz život."

I bacaju iz ruku.

Ako ste kojim slučajem zaboravili, odgovor možete naći u našoj školskoj knjižnici jer kao što je Albert Einstein rekao: Jedina stvar koju sa sigurnošću moraš znati je: lokacija knjižnice.

A na kraju poslastica!

Čitanje slikovnice Ne! Priče o razigranom psiću kojega njegova obitelji voli (on je u to siguran), jer dok psić radi sve što psi rade, njegova obitelji neprestano doziva njegovo ime “Ne!”, “Nee!”, “Neee!”, “Neeee!”.  Unatoč toj obiteljskoj idili, na kraju priče dogodi se nešto što psiću zvanom Ne nikako nije jasno.