Autor: Davor Buljan, 23. 10. 2019.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek 15. listopada održan je Čitateljski izazov u čitanju naglas na koji su pozvani učenici našeg grada i županije. Naše tri učenice četvrtih razreda Dvina Tomić, Evelin Erdeš i Karla Kristić, koje je pripremala knjižničarka Marija Purgar, predstavljale su našu školu i prikupile nove ideje za čitanje knjiga od svojih vršnjaka, jer je izbor ulomaka iz knjiga bio raznolik i zanimljiv. Bilo je to divno druženje u ritmu čitanja, kakvo je i ime samoga izazova.

Ovo natjecanje u čitanju organizira se kao županijska razina natjecanja u čitanju naglas uoči najavljenog 7. državnog Natjecanja u čitanju naglas koji će tradicionalno održati u studenom u Sisku.