U Zagrebu i Hrvatskom zagorju

Učenici 4.a i 4.b razreda sa svojim učiteljicama Božicom Međugorac i Milkom Jurčević bili su na dvodnevnoj ekskurziji. Posjetili su Zagreb, glavni grad naše domovine i uživali u ljepotama kulturno-povijesnih znamenitosti kao što su Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije, Crkva sv. Marka, zgrada Hrvatskoga sabora, Kamenita vrata i kula Lotršćak. Nastavak putovanja odveo ih je do Gornje Stubice i Muzeja Seljačkih buna. Divili su se spomeniku Seljačkoj buni i rado se fotografirali za uspomenu. Upoznali su Gupčevu lipu kao jedinog živog svjedoka seljačke bune. U Velikom Trgovišću posjetili su rodnu kuću prvoga hrvatskoga predsjednika dr. Franje Tuđmana. Pošli su do Zelenjaka, prekrasnog krajolika uz rijeku Sutlu, mjesta gdje je pjesnik Antun Mihanović napisao stihove hrvatske himne i gdje se danas nalazi spomenik. Sljedećega dana su pošli u Muzej krapinskih neandertalaca i saznali kada su i kako živjeli. Kako ne biste pomislili kako su samo učili o prošlosti domovine mora se spomenuti i ples u Disco clubu i kupanje na bazenu u Krapinskim toplicama.