« Ožujak 2024 »

OŠ „GRIGOR VITEZ“ MEĐU ODABRANIM ŠKOLAMA U PROJEKTU KURIKULARNE REFORME „ŠKOLA ZA ŽIVOT“
Autor: Ljiljana Selak, 28. 3. 2018.

U petak 23. ožujka 2018. godine službeno je objavljena velika vijest za našu školu koja je izabrana za sudjelovanje u eksperimentalnom projektu „Škola za život“.

Projekt je to kojim će se u ukupno 72 škole od čega 46 osnovnih i 26 srednjih škola provoditi kurikularna reforma.

Posebna je čast i zadovoljstvo što je stručna komisija Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta izabrala upravo našu školu u to odabrano društvo jer se za sudjelovanje u programu prijavilo oko 300 škola s područja cijele Hrvatske.

Sam program rada na temelju novog eksperimentalnog kurikuluma u našoj školi za učenike započinje na početku školske 2018./2019. godine, dok će sukladno napucima, djelatnici i učitelji prolaziti edukacije kako bi bili osposobljeni za rad.

U program će biti uključeni učenici prvih, petih i sedmih razreda s tim da će u sedmom razredu biti obuhvaćeni predmeti Fizika, Biologija i Kemija.

Osim novih kurikuluma koji bi učenicima trebali donijeti promjene u radu, prije svega u smislu rasterećenja i reduciranja nastavnog sadržaja, i učitelji i učenici od sudjelovanja u programu „Škola za život“ korist će imati i u smislu podizanja kvalitete i razine opremljenosti škole, učionica i kabineta. Prema najavama resorne ministrice gđe Divjak, škole koje sudjeluju u eksperimentalnom programu bit će opremljene brzim internetom, koji doduše naša škola već ima, no uz to kao dio paketa opreme stižu i tableti za učenike, digitalni udžbenici, opremanje kabineta i specijaliziranih učionica.

Iako smo svjesni činjenice kako smo ulaskom u ovaj projekt pred naše učitelje i učenike stavili veliki posao koji će zasigurno predstavljati izazov, ne sumnjamo kako ćemo se uz međusobnu podršku učenika, učitelja i roditelja uspješno nositi sa svim zadacima koji nas očekuju.

Uz navedeno, ovaj je izbor između ostalog i potvrda našeg kvalitetnog rada koji je zasigurno uvelike doprinio odabiru škole u projekt „Škola za život“. (D. Buljan)