Autor: Ljiljana Selak, 16. 3. 2018.

Kako bi što lakše razlikovali prošlost, sadašnjost i budućnost na temelju događaja iz vlastite prošlosti i prošlosti svojih predaka, učenici 3.b razreda pripremili su razrednu izložbu starina. Iz svojih domova donosili su vrijedne stare uporabne predmete, fotografije, novac i sl. Svatko je ispričao nešto o predmetima koje je donio i kakvu ulogu su imali u vremenu u kojemu su se koristili.

Na kraju su predmete smjestili u vremenska razdoblja dalje i bliže prošlosti i tako odredili slijed događaja u životu pojedinca i društva. Učenjem o prošlosti i nužnosti očuvanja baštine stvarali su pozitivne stavove prema vlastitoj budućnosti.