« Lipanj 2022 »

Ovaj mjesec: 2028
Autor: Jasenka Domazet, 22. 11. 2017.

Učenici trećih i četvrtih razreda ove su godine prvi put sudjelovali na Međunarodnog natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2017. Ovo natjecanje dio je međunarodne inicijative Bears (Dabar), a u Hrvatskoj je u organizaciji Udruge "Suradnici u učenju", Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra te uz podršku CARNet-a.

Cilj ovoga natjecanja je popularizacija informatike i osvješćivanje učenika da računalo ne koristi samo za igranje igrica i boravak na društvenim mrežama.

Naši učenici natjecanju su pristupili 16.11.2017. u kategoriji MiliDabar. Zadatci su bili maštoviti i vrlo izazovni. Učenicima se natjecanje jako svidjelo i spremni su sudjelovati i iduće godine.