Autor: Jasenka Domazet, 6. 11. 2017.

Učenici petih razreda zajedno sa svojim razrednicama posjetili su Zoološki vrt Osijek. Zanimljivo predavanje o svijetu gmazova, koje je održala edukatorica Tatjana Elez, oduševilo je učenike koji su sa zanimanjem odgovarali na sva postavljena pitanja.

Nakon predavanja slijedilo je "upoznavanje"s gmazovima prilkom kojega učenici nisu pokazali nikakav strah. Druženje se nastavilo šetnjom i razgledavanjem Zoološkog vrta, gdje su učenici mogli vidjeti neke nove životinjske vrste i preuređene prostore i nastambe za životinje. Druženje je završilo vožnjom preko Drave popularnom "Kompom".