Autor: Marija Purgar, 10. 6. 2022.

Projekt poticanja čitanja Uz čitanje riječi rastu kod učenika viših razreda provodio se tijekom školske godine 2021./22.. U projektu su sudjelovali učenici 7. b razreda pod mentorstvom učiteljice Branke Paškuljević Turniški i knjižničarke Marije Purgar.

Cilj projekta bio je razviti radost i vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes za čitanje knjiga, osnažiti kritičko mišljenje o pročitanom te razviti digitalne kompetencije (prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a.)

Učenici su sudjelovali u raznim aktivnostima poput izrade umnih mapa za bolje i brže učenje i pamćenje, radionice black out poetry, izrade straničnika, čitanja hrvatskih autora, izrada kalendara za 2022. godinu s hrvatskim književnicima, izradae knjige 100 najljepših ljubavnih stihova i 100 najljepših stihov a Grigora Viteza, radionica poticanja kongnitivnih i motoričkih sposobnosti u sklopu Tjedna mozga i dr.