Autor: Jasenka Domazet, 20. 6. 2022.

Učenici 3. a i 3. b razreda i učiteljice Đenana Omeragić- Gatara i Jasenka Domazet bili su u Školi u prirodi od 8. do 12. lipnja 2022.

Učenici su imali priliku, uz stručno vodstvo, posjetiti brojne kulturno- povijesne znamenitosti grada Šibenika, Zadra, Nina i Biograda na Moru te promatrati bogat biljni i životinjski svijet Vranskoga jezera i NP Krka. Sve prikupljene podatke i znanja učenici su dokumentirali na Padlet ploči i u svojim radnim listovima. Osim obrazovnog dijela, ovakav oblik nastave ima veliku odgojnu ulogu te utječe na stjecanje i razvoju brojnih životnih vještina kao što su samostalnost, briga o vlastitim stvarima, odgovorno upravljanje novcem, te prilagodba na suživot s prijateljima i učiteljicama. Zabava, druženje, ples i pjesma te plivanje i igre u moru neizostavni su dio Škole u prirodi i dodatno su povećali pozitivne dojmove ovakvog oblika nastave kod učenika.