Autor: Marija Purgar, 11. 5. 2022.

U tjednu obilježavanja Dana škole u utorak, 10. svibnja 2022. održano je međurazredno natjecanje u čitanju naglas. Sudjelovali su učenici 4. a i 4. b razreda koji su se zadnjih par mjeseci pripremali u izražajnom čitanju pod mentorstvom svojih učiteljica Božice Međugorac i Milke Jurčević.

Učenici su predstavili knjigu po vlastitom izboru i obrazložili svoj odabir odlomka. Prema kriterijima državnog natjecanja u čitanju naglas ocjenjivala se kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.

Povjerenstvo za odabir najčitatelja, koje se sastojalo od školskog pedagoga, psihologinje i knjižničarke kao organizatorice natjecanja, podijelili su zahvalnice svim sudionicima te proglasili i nagradili knjigama ovogodišnje najčitatelje: Saru Ivanić (4.b) za 1. mjesto, Luku Pulića (4.a) za 2. mjesto te Mateu Bratonja i Matu Mamića (4.b) za 3. mjesto. Zahvaljujemo svima na sudjelovanju, čestitamo najčitateljima i nastojat ćemo redovno održavati ovakav način njegovanja izražajnog čitanja naglas.