« Ožujak 2024 »

Autor: Marija Purgar, 23. 4. 2021.

U petak, 23. travnja obilježili smo nacionalnu manifestaciju Noć knjige kojom se želi govoriti o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Povod za to je obilježavanje Svjetskog dana knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja) jer je tog dana prije točno 500 godina Marko Marulić završio svoj ep Judita na hrvatskom jeziku.

Knjižničarka je za učenike Produženog boravka pripremila zanimljivu igru Bijeg iz sobe u kojoj su trebali pomoći vuku (svojem omiljenom liku uz pročitanih knjiga) da pronađe i riješi domaću zadaću kako bi dobio peticu. Učenici su radili u dvije skupine i rješavali zagonetke Grigora Viteza koji su bili tragovi i vodili ih do zadataka iz matematike, hrvatskog i prirode, a koji su bili skriveni po učionici. Krajnji cilj bio je otkriti šifru i otključati lokot na kutiji u kojoj ih je čekao posljednji izazov - tangram i knjiga, odnosno pjesma koju je vuk trebao naučiti napamet.  Igra je završila tako što je zadaća napisana pa je vuk dobio peticu, a učenici slasticu.