Autor: Marija Purgar, 30. 3. 2021.

Da čitanje može biti zabavna aktivnost pokazali su učenici 4. a razreda koji su se kreativno izražavali o pročitanom poznatom djelu Emil i detektivi. Dječaku Emilu na putu do bake i tete ukradu novac u vlaku što dovodi do niza pustolovina i potrage po Berlinu.

Naši učenici utjelovili su neke od poznatih detektiva istražitelja poput Poirota te uprizorili u kutijama napete scene iz ovog zanimljivog dječjeg romana poput putovanja i sna u vlaku, banke, ulica Berlina i završnog slavlja zbog pronađenog novca i dr.

Djeca posebno trebaju priče, a priče trebaju djecu. Posebno djeca današnjice, koja žive u rastrganome svijetu koji često ne razumiju, u njegovoj užurbanosti i nepredvidljivosti. (V. Velički)