1. Ljetni kamp u Orahovici
Autor: Goran Bebek, 12. 7. 2017.

Bruno Medić i Enola Selthofer na 1. Ljetnom kampu u Orahovici

U vremenu od 18.06. do 25.06.2017. godine održan je 1. Ljetni kamp tehnike Orahovica u odmaralištu Crvenog križa Merkur, Orahovica. U kampu je sudjelovalo 20 učenika osnovnoškolskog uzrasta s područja Osječko-baranjske županije. Organizatori kampa su Radioklub "Osijek" i Društvo za podvodne aktivnosti "Mursa". Suorganizatori su Zajednica tehničke kulture Grad Osijeka, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije i Aeroklub „Osijek“. Pokrovitelji su: Osječko-baranjska županija, Grada Osijek, Cesting d.o.o., ZTK OBŽ i Aeroklub „Osijek“.

Teme održanih radionica su:

1. Električna mjerenja u elektronici.

2. Radioorijentacija i radiokomunikacija

3. Mala škola ronjenja

4. Spašavanje na vodi

5. 3D Modeliranje i printanje

6. Maketarstvo i izrada drvenih predmeta

7. Automatika

8. Škola letenja dronovima

9. Izrada klizača

Učenici su na zabavan način iskoristili svoje slobodno vrijeme i upoznali svijet tehnike kroz navedene radionice. Nastava se održavala u skupinama do 7 učenika, u kojima je bio omogućen individualni pristup i rad, a način rada je bio prilagođen potrebama i interesima pojedine skupine. Domaćin kampa, Gradsko društvo Crvenog Križa Osijek za sve sudionike je održalo prigodno predavanje iz prve pomoći. Organizatori su kroz razgovor i pozitivne dojmove sa sudionicima kampa došli do zaključka kako postoji potreba za povećanjem broja sudionika kampa. Organizatori do idućeg kampa, pozivaju sve učenike zainteresirane za izvannastavne aktivnosti iz područja tehničke kulture, da se uključe u redovne aktivnosti Centra tehničke kulture Osijek u Domu tehnike.

Na 1. Ljetnom kampu tehnike sudjelovali su i naši učenici, Bruno Medić i Enola Selthofer iz 7. razreda. Enola je sudjelovala u sljedećim radionicama: Elektronika/arg (ekipno 3. mjesto), Mala škola ronjenja, Automatika, 3D modeliranje, Modelarstvo i Aviomodelari (1. mjesto). Bruno je sudjelovao na sljedećim radionicama: Mala škola ronjenja (1. mjesto), Elektronika, automatika, modelarstvo, aviomodelarstvo, 3D printanje i modeliranje, prva pomoć, ronjenje.

Natjecatelji su dobili pohvalnice za sudjelovanje na radionicama te pohvalnice za osvojena visoka mjesta, od 1. do 3.

Danijel Eskeričić