Olimpijski dan u produženom boravku
Autor: Adrijana Leko, 13. 9. 2022.

Povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana 10.rujna, učenici produženog boravka naše škole sudjelovali su u sportskim aktivnostima koje su za njih pripremile njihove učiteljice Ana Pšihistal i Adrijana Leko. Uoči obilježavanja ovoga dana učenici su se prisjetili važnosti olimpijskih sportova za održavanje sportske ravnoteže u svijetu te olimpijskih znamenja i simbola: olimpijskih krugova, olimpijske baklje i medalja. Naglasak je stavljen na uspješne hrvatske olimpijce koje učenici poznaju kao i na olimpijsko geslo: Važno je sudjelovati, ne pobijediti! koje nam koristi i u drugim situacijama u kojima se svakodnevno nalazimo, ne samo i nužno u sportu.

Zatim su svi učenici sudjelovali u elementarnim i štafetnim igrama s hodanjem, trčanjem, skakanjem, nošenjem i provlačenjem kojima su osim koordinacije pokreta razvijali i sportski duh te pripadnost ekipi. Za kraj aktivnosti učiteljice su pripremile poligon prepreka gdje su se učenici natjecali podijeljeni u ekipe.

Obilježavanjem ovakvih dana i sudjelovanjem u Dječjoj olimpijadi učiteljice žele potaknuti učenike na važnost tjelesnih aktivnosti u svakodnevnom životu kao i aktivno provođenje vremena u sportskim aktivnostima te međusobno druženje učenika kroz zajedničke igre.

Učiteljice Ana Pšihistal i Adrijana Leko

Neke trenutke zabilježili smo fotografijom, pogledajte ih klikom na Opširnije.