Informacije za roditelje i učenike vezane za početak nastavne godine
Autor: Davor Buljan, 3. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

na temelju Uputa za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. HZJZ-a i MZO-a na razini škole donesene su epidemiološke mjere za učenike, roditelje i djelatnike škole tijekom trajanja epidemije Covid-19. Zdravlje naše djece, i svih nas od neprocjenjive je vrijednosti, stoga vas, roditelje, molim da se upoznate s istima.

Napominjem, ukoliko pratite svoje dijete u školu vodite računa o tome da u školskom dvorištu držite fizičku distancu od ostalih osoba. Roditeljima ulaz u školu nije dozvoljen, te vas molimo da nam se u slučaju potrebe obratite putem telefona ili elektroničke pošte. Iznimno je dozvoljen ulazak roditeljima učenika 1. razreda samo prvog dana nastave uz poštivanje sljedećih mjera:

• U pratnji djeteta dolazi jedan roditelj koji nema simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) i kojem nije izrečena mjera samoizolacije

• Osim držanja fizičkog razmaka u odnosu na druge osobe roditelji su dužni prilikom boravka u školi imati masku

• Pri ulasku u školu nužno je dezinficirati ruke i noge

Kako bi osigurali fizičku distancu, učenici će u školu dolaziti prema rasporedu dolazaka (i odlazaka) i od iznimne je važnosti da učenici dođu u točno vrijeme koje je predviđeno za dolazak njihova razreda na određeni ulaz.

Učenici razredne nastave ulaze u školu na južni ulaz (s dvorišne strane kod dvorane), a učenici predmetne nastave na sjeverni (glavni) ulaz. Učenici koji pohađaju produženi boravak ulaze na istočni ulaz (bočni ulaz u školu kod sportske dvorane).

Prvi nastavni dan, ponedjeljak, 7. rujna 2020 g., djeca će provesti sa svojim razrednicima koji će ih detaljno upoznati sa svim mjerama zaštite koje će se provoditi u školi, kao i rasporedom za naredne dane. (Razrednici će u predviđeno vrijeme preuzeti učenike ispred škole i podijeliti maske učenicima od 5. - 8. razreda).

U ponedjeljak, 7. rujna 2020. g. biti će organiziran produženi boravak za učenike drugih razreda.

Prvi dan učenici dobivaju besplatne udžbenike koje će im razrednici podijeliti, te trebaju ponijeti školske torbe.

Ravnatelj škole

Hrvoje Brod, prof.