Važna obavijest za roditelje učenika od 1. do 4.razreda
Autor: Davor Buljan, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

nastava za učenike koji ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem nastave na daljinu u Školi na Trećem, odnosno virtualno i u komunikaciji s učiteljicom razredne nastave kao i do sada. Nastava u školi će se organizirati u mješovitom modelu te će vas razrednica o detaljima oko organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole i dr. pravovremeno obavijestiti.

Klikom na "više" vidjet ćete ostatatak obavijesti

Nastava u školi kreće najranije 11. svibnja 2020. godine.

Nakon što se formira odgojno-obrazovna skupina (do 9 učenika i 1 učitelj, ukupno 10 osoba), 14 dana ne primaju se nova djeca u skupinu.

Predmete koje učenicima ne predaje njihov učitelj razredne nastave (Informatika, Engleski jezik, Vjeronauk, Glazbena kultura u 4. razredu, Njemački jezik u 4. razredu) neće se održavati za učenike u školi nego na daljinu kao i do sada. U školi se, također, neće održavati nastava TZK-a, kao i ostale tjelesne aktivnosti koje se provode u zatvorenom prostoru, sat razrednika, dopunska nastava, dodatna nastava i izvannastavne aktivnosti.

Roditelj/skrbnik potvrđuje pisanom izjavom ravnatelju ustanove prije uključivanja djeteta u ustanovu :

1. da su oba roditelja/samohrani roditelj zaposlena te ne postoji druga mogućnost zbrinjavanja djeteta;
  2. da dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);
  3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u

svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);

1. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u

svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19, odnosno nemaju simptome zaraze virusom;

1. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade i drugih zaraznih bolesti;
  2. učenik će u školsku ustanovu dolaziti i odlaziti u pratnji osobe koja ne boluje niti ima simptome bolesti COVID-19 i nije u povećanom riziku od nastanka bolesti COVID-19;
  3. da su upoznati s Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u cjelini
  4. u slučaju promjene okolnosti navedenih u Izjavi pravodobno će izvijestiti razrednicu, odnosno ravnatelja i postupiti u skladu s Uputama HZJZ-a kao i drugim obvezujućim uputama i propisima

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja 2020. godine pohađa nastavu u školi dužni su ispunjenu i potpisanu Izjavu predati ravnatelju NAJKASNIJE DO SRIJEDE, 6. SVIBNJA 2020. GODINE, DO 14.00 SATI.

Potpisanu Izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

• Osobno donijeti Izjavu u vremenu od 8.00 do 14.00 sati
  • Izjavu skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail hrvoje.brod@skole.hr

Samo potpisane Izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu u školi od 11. svibnja 2020. godine.

Izjavu potpisuju oba roditelja, odnosno samohrani roditelj koji ima potpuno skrbništvo nad djetetom. U višečlanim obiteljima, Izjava se ispunjava i potpisuje za svako dijete zasebno.

U slučaju dodatnih upita, pojašnjenja ili nejasnoća molim da kontaktirate ravnatelja na e-mail hrvoje.brod@skole.hr ili na tel. 031/626-672.

Uvjeti i Izjava su u skladu s Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja te imaju za svrhu zaštitu djece, učitelja, zaposlenika škole, roditelja i svih ostalih s kojima su djeca u kontaktu i koji bi mogli biti ugroženi, u slučaju zaraze virusom COVID-19. Uputu HZJZ-a ste dužni u cjelini pažljivo pročitati i proučiti, prije nego ispunite Izjavu.

Primjerak Izjave možete pronaći na sljedećoj poveznici Izjava_roditelja.pdf.

Za vas smo izdvojili najvažnije dijelove Uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Skracene_Upute_HZJZ-a.docx

Uputu HZJZ-a u cjelini možete pronaći na sljedećoj poveznici Preporuke_roditeljima.png .

Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave Ministarstva znanosti i obrazovanja možete pronaći na poveznici :

Ravnatelj: Hrvoje Brod, prof.

Priloženi dokumenti:
Izjava_roditelja.pdf (536.73 KB)